O mnie

Michał Kondrat

Nazywam się Michał Kondrat, z wykształcenia jestem ekonomistą, z pasji reżyserem i politykiem, a z serca chrześcijaninem.

Kiedy byłem małym chłopcem marzyłem o tym, by zostać zawodowym tenisistą i przez kilka lat trenowałem ten sport na warszawskich kortach WKT Mera i Warszawianki. W 1994 roku wyjechałem wraz z rodzicami do Paryża, gdzie moja mama pełniła funkcję eksperta ds. rachunków narodowych (System Of National Accounts) w Dyrektoriacie Statystyki OECD. Uczyłem się tam w College Moliere.

Po powrocie do Polski ukończyłem Szkołę Główną Handlową na kierunku Zarządzania i Marketingu. Jestem także absolwentem studiów podyplomowych Zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwie w Wojskowej Akademii Technicznej, a także podyplomowych studiów Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Doświadczenie zdobywałem w różnych firmach, pracując również na stanowiskach kierowniczych w Strategicznych Spółkach Skarbu Państwa, między innymi przez 5 lat pełniłem funkcję zastępcy Dyrektora Biura Zarządu w Polskim Radiu SA. Ponadto prowadzę firmę KONDRAT-MEDIA, zajmującą się produkcją i dystrybucją wartościowych filmów. Mój pierwszy film, którego byłem reżyserem - "Jak pokonać Szatana" zdobył w maju 2014 Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Niepokalanowie. Kolejnym moim filmem był "Matteo", do którego muzykę napisał Michał Lorenc. 31 października wprowadziłem go do kin w całej Polsce. Obecnie dystrybuuję film „Pilecki”, o jednym z największych bohaterów narodowych. Udzielałem do niego konsultacji reżyserskich, a także odpowiadałem za część postprodukcji.

Oprócz działalności filmowej angażuję się w życie społeczne. W listopadzie 2014 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości objąłem mandat radnego m.st. Warszawy, gdzie pełnię funkcję w-ce przewodniczącego Komisji Kultury. Wcześniej, W latach 2010-2014 byłem radnym z ramienia PiS na warszawskim Żoliborzu.

Wychowałem się w rodzinie katolickiej, jednak Boga odnalazłem w moim życiu dopiero w 2002 roku, kiedy przeżyłem swoje intensywne nawrócenie. Niedługo potem ks. Jan Szymborski - warszawski egzorcysta, zaprosił mnie, by raz w tygodniu pomagać mu przy egzorcyzmach. Moja posługa trwała 5 lat, do czasu przejścia ks. Jana na emeryturę. Czas  poświęcony na modlitwę za osoby dręczone duchowo, miał duży wpływ na rozwój mojej wiary. Doświadczenia z tamtego okresu zapewniły mnie o istnieniu Boga i o tym, jak ważne jest, aby wszystko, co się robi w życiu, Jemu podporządkować.

Mówię w językach: angielskim , francuskim, rosyjskim i trochę we włoskim. Moje hobby to podróże, squash i jeżdżenie Vespą :). Lubię dobrą kawę i nastrojowe posiłki. Słucham muzyki klasycznej, filmowej, jazzu, soulu i rocka.