O mnie

Michał Kondrat

Nazywam się Michał Kondrat, z wykształcenia jestem ekonomistą, z pasji reżyserem i producentem, a z serca chrześcijaninem.

Kiedy byłem małym chłopcem marzyłem o tym, by zostać zawodowym tenisistą i przez kilka lat trenowałem ten sport na warszawskich kortach WKT Mera i Warszawianki. W 1994 roku wyjechałem wraz z rodzicami do Paryża, gdzie moja mama pełniła funkcję eksperta ds. rachunków narodowych (System Of National Accounts) w Dyrektoriacie Statystyki OECD. Uczyłem się tam w College Moliere.

Po powrocie do Polski ukończyłem Szkołę Główną Handlową na kierunku Zarządzania i Marketingu. Jestem także absolwentem studiów podyplomowych Zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwie w Wojskowej Akademii Technicznej, a także podyplomowych studiów Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w różnych firmach, pracując również na stanowiskach kierowniczych w Strategicznych Spółkach Skarbu Państwa, między innymi przez 5 lat pełniłem funkcję zastępcy Dyrektora Biura Zarządu w Polskim Radiu SA. Od 2013 roku prowadzę firmę KONDRAT-MEDIA, zajmującą się produkcją i dystrybucją wartościowych filmów. Mój pierwszy film dokumentalny, którego byłem reżyserem - "Jak pokonać Szatana" zdobył w maju 2014 Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Niepokalanowie. Kolejnym moim dokumentem dystrybuowanym w kinach był "Matteo", do którego muzykę napisał Michał Lorenc. Do filmu „Pilecki”, o jednym z największych bohaterów narodowych, udzielałem konsultacji reżyserskich w jego końcowej fazie. Najnowszą produkcją, którą reżyserowałem jest dokument fabularyzowany „Dwie Korony” o życiu św. o. Maksymiliana Kolbe, gdzie zdjęcia dokumentalne kręcone pyły w trzech krajach: Polsce, Włoszech i Japonii. W warstwie fabularnej wystąpił Adam Woronowicz, który wcielił się w postać świętego. Pozostałe role zagrali aktorzy tacy jak Cezary Pazura, Paweł Deląg, Artur Barciś, Marcin Kwaśny, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Marcin Kwaśny, Tadeusz Chudecki, Mateusz Pawłowski czy Sławomir Orzechowski. Film w kinach obejrzało ponad 200 tys widzów, co ustanawia polski rekord oglądalności na dokumencie fabularyzowanym w ciągu ostatnich lat.

Więcej informacji filmach, które dystrybuuję możecie znaleźć na stronie www.kondrat-media.pl .

Obecnie pracuję nad trzema filmami:

- Pierwszym z nich jest dokument o dyszach czyśćcowych z udziałem katolickich charyzmatyków żyjących na różnych kontynentach.

- Kolejnym jest fabuła - „Singul” – komedia obyczajowa o egoistycznym prawniku, który wyniku różnych doświadczeń zaczyna dostrzegać, że bezmyślnie ulega popkulturowym trendom i jego dotychczasowe życie oparte jest głównie na konsumpcji. Postanawia się zmienić, lecz jego dotychczasowe przyzwyczajenia i stereotypy, którym ulegał niewątpliwie mu to utrudniają. W filmie spotkamy się z dawno niewystępującym, wyrafinowanym poczuciem humoru i niekiedy nieco pikantnym…

- Najważniejszą jak dotąd produkcją, którą przygotowuję jest polsko-amerykańska fabuła o Bożym Miłosierdziu, w której głównymi postaciami będą św. s. Faustyna i bł. ks. Michał Sopoćko. Scenariusz do tej produkcji piszą wybitni amerykańscy scenarzyści. Przewidywany budżet filmu to 3mln $. W filmie planujemy udział znanych amerykańskich aktorów. W związku z tą produkcją ostatnio wiele czasu spędzam w USA.

Wychowałem się w rodzinie katolickiej, jednak Boga odnalazłem w moim życiu dopiero w 2002 roku, kiedy przeżyłem swoje intensywne nawrócenie. Niedługo potem ks. Jan Szymborski - warszawski egzorcysta, zaprosił mnie, by raz w tygodniu pomagać mu przy egzorcyzmach. Moja posługa trwała 5 lat, do czasu przejścia ks. Jana na emeryturę. Czas poświęcony na modlitwę za osoby dręczone duchowo, miał duży wpływ na rozwój mojej wiary. Doświadczenia z tamtego okresu zapewniły mnie o istnieniu Boga i o tym, jak ważne jest, abym wszystko, co robię w życiu, Jemu podporządkowywał.

Moje hobby to podróże, squash i jeżdżenie Vespą :). Lubię dobrą kawę i nastrojowe posiłki. Słucham muzyki klasycznej, filmowej, jazzu, soulu i rocka.