Strona B zwycięzcą Debiutów 2012

16-04-2012 13:40 przez Michał Kondrat

Zespół Strona B zwyciężył w konkursie, jakim był koncert Debiuty 2012. Nagrodę główną wręczył Michał Kondrat – radny dzielnicy Żoliborz, który poraz kolejny był sponsorem koncertu. Wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie w Centrum Kultury Katolickiej Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach. Jury w składzie Angelika Korszyńska – Górny (2 Tm 2,3), ks. Przemysław Kawecki SDB (Drakka) i Piotr Łuczuk (portal niezalezna.pl) przyznali nagrodę jury zespołowi. Strona B otrzymała również nagrodę publiczności. Koncert poprowadził  Dawid Kowalewski z Radia Odnowa.  

W koncercie Debiuty zaprezentowały się cztery zespoły konkursowe: El Camino, Strona B, Nacinacze Sykomory i PANdamusic. Na scenie wystąpili także laureaci DEBIUTY 2011: Anielsi i Love Story. Pomimo nie sprzyjającej pogody sala Dobrego Miejsca została wypełniona po brzegi. Publika podobnie jak w ubiegłym roku wzięła udział w głosowaniu na swój ulubiony zespół. Wśród osób, które zagłosowały zostały rozlosowane płyty z autografami: Arkadio, Love Story, Antoniny Krzysztoń i zespołu Anielsi.  

Zespół Strona B powstał w styczniu 2008r. W swojej twórczości wpisujemy się w nurt  ROCKA . Ich muzyka łączy w sobie elementy punka, reggae jak i spokojnych ballad. Piosenki zespołu to przede wszystkim wspólna modlitwa z ludźmi. Motywem przewodnim zespołu jest jawne i mężne głoszenie słowa Bożego, Prawdy – przede wszystkim wśród młodych ludzi. Zespół jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty.  

Organizatorzy koncertu: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, fundacja „Dobra Kultura” ,sklep „Chrześcijańskie Granie”. Sponsorzy koncertu: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, księgarnia Tolle.pl, Michalkondrat.pl, ZEC Wołomin Look Media, Wydawnictwo Scriba, Mocne Ramię i studio Vivisound. Patroni koncertu: Gość Niedzielny, Radio Warszawa 106,2 FM, lista Przebojów ‘Muzyczne DarY’, Gospel Box, „Drakka. Pismo dla grzeszników’, Lista z Mocą -Debiuty i nie tylko, Soli Deo, Portale: www.Opoka.Org.pl, www.Adonai.pl ,www.zakochanie.pl, www.Fronda.pl, www.Bosko.pl, www.Niezalezna.pl, www.Rebelya.pl, www.duchowy.pl.

Źródło: www.chrzescianskiegranie.pl

Wróć