Raper Frenchman popiera Kondrata

06-10-2011 19:58 przez Michał Kondrat

Frenchman (Nicolas Ribier) - raper, tworzący muzykę z gatunku reggae, dancehall, hip-hop -poparł w wyborach do Sejmu Michała Kondrata, kandydata z listy Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Raper znany między innymi z takich formacji, jak Bass Medium Trinity, Jamal czy ze współpracy z zespołem Sofa, tak uzasadnia swoje poparcie dla Michała Kondrata:

-  Całe życie polityka kojarzyła mi się z korupcją, dlatego wiele lat nie głosowałem w wyborach. Chciałem poznawać ludzi, na których będę głosował i taka okazja się zdarzyła. Poznałem Michała Kondrata i zrozumiałem, że dla tego człowieka najważniejsze są wartości chrześcijańskie, które chce on wprowadzić w życie polityczne – na materiale video z poparciem mówi Frenchman i dodaje. - Oddając na niego głos, nie robię tego dla siebie, ale dla przyszłej generacji Polaków. Mam nadzieję, że Polska będzie wkrótce krajem, w którym to Bóg będzie miał największą wartość.

Michał Kondrat kandyduje do Sejmu w okręgu warszawskim z numeru 17 na liście PiS i jest jedynym kandydatem w stolicy, którego oficjalnie poparł Marek Jurek, Prezes Prawicy Rzeczypospolitej, przekazując mu swoje głosy po niezarejestrowaniu swoich list wyborczych w okręgu warszawskim.

We wrześniu Michał Kondrat odebrał Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie.  Certyfikat jest przyznawany przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia w celu wskazania wyborcom kandydatów, którzy w ramach swojej dotychczasowej misji publicznej służyli wartościom rodzinnym oraz deklarują dążenie do zagwarantowania maksymalnej ochrony prawnej życiu człowieka, jako przyszli posłowie na Sejm RP.

Frenchman w swojej wypowiedzi popierającej Kondrata odniósł się także do tego - Jan Paweł II mówił, że naród, który zabija swoje dzieci, jest narodem bez przyszłości. Dlatego widząc, że w programie wyborczym Michała Kondrata jest ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, nie mam wątpliwości, że jest to odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu – podkreśla raper.

Frenchman tworzy muzykę z gatunku reggae, dancehall, hip-hop. Na jego ostatniej płycie “Świadectwo” wystąpiła gościnnie czołówka przedstawicieli polskiego rapu m.in. Gural, Abradab, OSTR, Proceente, Hi-Fi Banda. 

Wróć