Michał Kondrat – Kandydat Przyjazny Życiu i Rodzinie

23-09-2011 07:59 przez Michał Kondrat

Michał Kondrat odebrał Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie z rąk Jacka Sapy, Prezesa Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, ale też zobowiązanie. Tym bardziej, że deklaracje z jakimi wiąże się certyfikat, czyli obrona życia i rodziny, są spójne z tym, co prezentuję w moim programie wyborczym i czym chciałbym się zająć w przyszłej kadencji, jako poseł na Sejm RP – podkreśla Michał Kondrat.

Michał Kondrat kandyduje do sejmu w okręgu warszawskim z numeru 17 na liście PiS i jest jedynym kandydatem, którego oficjalnie poparł Marek Jurek – Prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Obecnie Kondrat jest przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Dzielnicy Żoliborz.

Celem przyznawania certyfikatów Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie jest wskazanie wyborcom kandydatów, którzy w ramach swojej dotychczasowej misji publicznej służyli wartościom rodzinnym, a obecnie deklarują dążenie do zagwarantowania maksymalnej ochrony prawnej życiu człowieka, jako posłowie na Sejm RP.

Deklaracja podpisywana przez osoby, które otrzymały certyfikat brzmi:

„Jako kandydat na Posła do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej uważam, że takie wartości jak ludzkie Życie i Rodzina zasługują na szczególną ochronę prawną i w związku z tym:

1. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz objęcia pełną ochroną Życia ludzkiego.

2. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz wzmocnienia wartości Rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny w wymiarze kulturowym, społecznym i materialnym.”

Wróć