Film JAK POKONAĆ SZATANA zdobywcą GRAND PRIX na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2014

27-05-2014 06:22 przez Michał Kondrat

Z wielką radością odebrałem fakt, że film w mojej reżyserii „Jak pokonać Szatana” zakwalifikował się do finału Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie, który odbył się w dniach 23-25 maja 2014 r. Mając świadomość, że to bardzo prestiżowy festiwal, nie liczyłem nawet, że zdobędzie Grand Prix – obejmującą wszystkie kategorie. W tym roku do organizatorów wpłynęło 158 filmów, teledysków i programów telewizyjnych oraz 40 programów radiowych i multimedialnych z 23 krajów. Kiedy ogłoszono zwycięzców w kategorii filmów dokumentalnych i nie było wśród nich mojego filmu, uznałem że po prostu nie został on doceniony przez jury. Moje zdumienie pojawiło się pod koniec wydarzenia, kiedy odczytano, że główną nagrodę Festiwalu ufundowaną przez TVP zdobywa film "Jak pokonać Szatana" w reż. Michała Kondrata cyt.: "Za mistrzowskie ukazanie możliwości zwycięstwa dobra nad złem we współczesnym świecie, w którym istnieje i działa szatan. Za nowatorską formę narracji" . Podsumuję to krótko: Marzenia się spełniają! Chwała Panu!

Jak można obejrzeć nagrodzony film?

Na stronie internetowej filmu można kupić DVD, w dalszym ciągu także będą odbywały się projekcje w kinach, domach kultury i parafiach. Nasz film wiele diecezji poleciło jako przydatny w duszpasterstwie, spodziewamy się też dalszych zaproszeń.

JAK POKONAĆ SZATANA - oficjalny zwiastun filmu

Wróć